Kantoni Cruzini-Cinarca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Cruzini-Cinarca
Canton de Cruzini-Cinarca
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Corse
Departamenti Corse-du-Sud
Arrondissement Ajaccio
Kryeqëndra Sari-d'Orcino
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 211,55 km2
Popullsia 1.556 banorë 1999
Dendësia 7,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2A51

Kantoni Cruzini-Cinarca (frëngjisht: Canton de Cruzini-Cinarca) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sari-d'Orcino. Ka sipërfaqe 211.55km2 dhe popullsi 1556 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Cruzini-Cinarca aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Michel Pinelli

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]