Kantoni Bonifacio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bonifacio
Canton de Bonifacio
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Corse
Departamenti Corse-du-Sud
Arrondissement Sartène
Kryeqëndra Bonifacio
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 138,36 km2
Popullsia 2.919 banorë 2009
Dendësia 21,1 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2A07

Kantoni Bonifacio (frëngjisht: Canton de Bonifacio) është një kantondepartamentin Corse-du-Sud, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bonifacio. Ka sipërfaqe 138.36km2 dhe popullsi 2919 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bonifacio aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Mme Claude Degott-Serafino

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]