Kantoni Bellegarde-sur-Valserine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Bellegarde-sur-Valserine
Canton de Bellegarde-sur-Valserine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Nantua
Kryeqëndra Bellegarde-sur-Valserine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 186,34 km2
Popullsia 18.566 banorë 2009
Dendësia 99,64 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 103

Kantoni Bellegarde-sur-Valserine (frëngjisht: Canton de Bellegarde-sur-Valserine) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bellegarde-sur-Valserine. Ka sipërfaqe 186.34km2 dhe popullsi 18566 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Bellegarde-sur-Valserine aktualisht përbëhet nga 12 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]