Kantoni Villars-les-Dombes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villars-les-Dombes
Canton de Villars-les-Dombes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Villars-les-Dombes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 180,99 km2
Popullsia 9.822 banorë 2008
Dendësia 54,27 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 135

Kantoni Villars-les-Dombes (frëngjisht: Canton de Villars-les-Dombes) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villars-les-Dombes. Ka sipërfaqe 180.99km2 dhe popullsi 9822 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villars-les-Dombes aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]