Kantoni Châtillon-sur-Chalaronne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Châtillon-sur-Chalaronne
Canton de Châtillon-sur-Chalaronne
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Bourg-en-Bresse
Kryeqëndra Châtillon-sur-Chalaronne
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 252,56 km2
Popullsia 18.418 banorë 2009
Dendësia 72,93 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 110

Kantoni Châtillon-sur-Chalaronne (frëngjisht: Canton de Châtillon-sur-Chalaronne) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-sur-Chalaronne. Ka sipërfaqe 252.56km2 dhe popullsi 18418 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Châtillon-sur-Chalaronne aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]