Kantoni La Possession

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni La Possession
Canton de La Possession
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni La Réunion
Departamenti La Réunion
Arrondissement Saint-Paul
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 25.400 banorë 2005 [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97408

Kantoni La Possession (frëngjisht: Canton de La Possession) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 25400 banorë.[2]

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni La Possession aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ « Résultats des enquêtes annuelles de Regjistrimi: de 2004 à 2007 pour les grandes villes », site Internet de l'Insee.
  2. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007
  3. ^ « Roland Robert[lidhje e vdekur] », site Internet Arkivuar 8 tetor 1999 tek Wayback Machine du Département de La Réunion.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]