Jump to content

Kantoni Saint-Leu-1

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kantoni Saint-Leu-1
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.701

Kantoni Saint-Leu-1 (frëngjisht: Canton de Saint-Leu-1) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12701 banorë.[1]

Përbërja aktuale

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Leu-1 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
  • depuis 2011 - Jacqueline Silotia
  1. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]