Kantoni Bras-Panon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Bras-Panon
Canton de Bras-Panon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni La Réunion
Departamenti La Réunion
Arrondissement Saint-Benoît
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 9.683 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97402

Kantoni Bras-Panon (frëngjisht: Canton de Bras-Panon) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 9683 banorë.[1]

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Bras-Panon aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007
  2. ^ « Daniel Gonthier », site Internet du Département de La Réunion.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]