Kantoni Sainte-Rose

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sainte-Rose
Canton de Sainte-Rose
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni La Réunion
Departamenti La Réunion
Arrondissement Saint-Benoît
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 6.551 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97431

Kantoni Sainte-Rose (frëngjisht: Canton de Sainte-Rose) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6551 banorë.[1]

Administrimi[redakto | redakto tekstin burimor]

Përbërja aktuale[redakto | redakto tekstin burimor]

Kantoni Sainte-Rose aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | redakto tekstin burimor]

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Shiko edhe[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007
  2. ^ « Bruno Mamindy-Pajany », site Internet du Département de La Réunion.

Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]