Kantoni Saint-Denis-4

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-Denis-4
Canton de Saint-Denis-4
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni La Réunion
Departamenti La Réunion
Arrondissement Saint-Denis (La Réunion)
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 11.698 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97415

Kantoni Saint-Denis-4 (frëngjisht: Canton de Saint-Denis-4) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11698 banorë.[1]

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Denis-4 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007
  2. ^ « Jean-Claude Fidji Archived 17 October 2007[Date mismatch] at the Wayback Machine. », site Internet du Département de La Réunion.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]