Kantoni Saint-André-3

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Saint-André-3
Canton de Saint-André-3
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni La Réunion
Departamenti La Réunion
Arrondissement Saint-Benoît
Kryeqëndra Saint-Denis
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 12.889 banorë 1999
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 97448

Kantoni Saint-André-3 (frëngjisht: Canton de Saint-André-3) është një kantondepartamentin La Réunion, rajonin La RéunionFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Denis. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12889 banorë.[1]

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Saint-André-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ « Circonscriptions administratives », Tableau économique régional de La Réunion, Institut national de la statistique et des études économiques Insee, 2007
  2. ^ « Robert Nativel », site Internet du Département de La Réunion.

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]