Kantoni Seyssel (Ain)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Seyssel (Ain)
Canton de Seyssel
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Arrondissement Belley
Kryeqëndra Seyssel
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 100,71 km2
Popullsia 5.663 banorë 1999
Dendësia 56,23 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 131
Kantoni Seyssel (Ain) – harta_foto

Kantoni Seyssel (Ain) (frëngjisht: Canton de Seyssel (Ain)) është një kantondepartamentin Ain, rajonin Rhône-AlpesFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Seyssel. Ka sipërfaqe 100.71km2 dhe popullsi 5663 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Seyssel (Ain) aktualisht përbëhet nga 5 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]