Njësia administrative Rukaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Rukaj)
Jump to navigation Jump to search

Koordinatat: 41°23′V 20°18′L / 41.39°V 20.3°L / 41.39; 20.3

Njësia administrative Rukaj
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Dibrës
Rrethi Rrethi i Matit
Bashkia [[Bashkia Bashkia Burrel]]
Të dhënat bazë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Rukaj është një komunëShqipëri.[1]


Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ekonomia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Politika[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kultura[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]