Njësia administrative Selishtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Komuna Selishtë)
Jump to navigation Jump to search
Njësia administrative Selishtë
Njësia administrative Selishtë is located in Shqipëria
Njësia administrative Selishtë
Njësia administrative Selishtë
Njësia administrative Selishtë (Shqipëria)
41°37′39″V 20°16′45″L / 41.6275°V 20.2792°L / 41.6275; 20.2792Koordinatat: 41°37′39″V 20°16′45″L / 41.6275°V 20.2792°L / 41.6275; 20.2792
Administrimi
Shteti Shqipëria
Qarku Qarku i Dibrës
Rrethi Rrethi i Dibrës
Të dhënat bazë
Popullsia 2,787 banorë
Zona kohore
Zakonisht ZKEQ (UTC+1)
Në verë OVEQ (UTC+2)


Komuna Selishtë është një komunëRrethin e DibrësShqipëri.[1] Ajo shtrihet në pjesën perëndimore të Rrethit të Dibrës dhe ka një sipërfaqe prej 145,06 km² me një terren pothuajse tërësisht malor. Komuna Selishtë kufizohet në veri me Komunën Lurë, në lindje me Komunën Luzni, në verilindje me Komunën Muhurr, në juglindje me Komunën Shupenzë, në jug me Komunën Fushë-Bulqizë, në jugperëndim me fshatin KurdariKomunës Suç, në perëndim me Komunën LisRrethit të Matit dhe në veriperëndim me Komunën MacukullRrethit të Matit.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Burimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]