Njësia administrative Selishtë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Njësia administrative Selishtë
Popullsia
 • Gjithsej2.787

Komuna Selishtë është një komunëRrethin e DibrësShqipëri.[1] Ajo shtrihet në pjesën perëndimore të Rrethit të Dibrës dhe ka një sipërfaqe prej 145,06 km² me një terren pothuajse tërësisht malor. Komuna Selishtë kufizohet në veri me Komunën Lurë, në lindje me Komunën Luzni, në verilindje me Komunën Muhurr, në juglindje me Komunën Shupenzë, në jug me Komunën Fushë-Bulqizë, në jugperëndim me fshatin KurdariKomunës Suç, në perëndim me Komunën LisRrethit të Matit dhe në veriperëndim me Komunën MacukullRrethit të Matit.

Vendbanimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Shoqata e komunave". Arkivuar nga origjinali më 13 mars 2012. Marrë më 8 nëntor 2011. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]