Jump to content

Lista e liqeneve në Kosovë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqenet e Kosovës

Liqenet e Kosovës luajnë një rol shumë të madh për popullin kosovar. Këtu vlen të përmendet rëndësia e tyre si ujësjellës, freskimin, peshkimi dhe relaksimin e njerëzve gjatë stinëve të ngrohta. Disa prej tyre janë liqene artificiale dhe disa janë liqene natyrorë.

Liqenet në Kosovë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Me Shqipëri

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]