Lista e lojtarëve të SV Werder Bremen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

SV Werder Bremen është një klub gjerman futbolli me seli në Bremen. Kjo listë përmban lojtarët që kanë luajtur më shumë se 100 ndeshje për klubin që nga krijimi i Bundesligës në vitin 1963.

Lojtarët janë renditur sipas datës së debutimit të tyre në ekipin e parë. Në këtë listë llogariten ndeshjet dhe golat në Bundesligë dhe 2. Bundesliga, si dhe ndeshjet si zëvëndësues.

Lista e lojtarëve[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Emri Kombësia Pozicioni Karriera me klubin Ndeshje Gola Shënime
Ferner, DiethelmDiethelm Ferner Gjermania Gjermania MF 1963–1969 188 20
Lorenz, MaxMax Lorenz Gjermania Gjermania MB 1963–1969 176 15
Zebrowski, GerhardGerhard Zebrowski Gjermania Gjermania SU 1963–1969 145 50
Piontek, JosefJosef Piontek Gjermania Gjermania MB 1963–1972 203 15
SchutzArnold Schütz Gjermania Gjermania MF 1963–1972 253 69
Bernard, GünterGünter Bernard Gjermania Gjermania PT 1963–1974 287 0
Steinmann, HeinzHeinz Steinmann Gjermania Gjermania MB 1964–1971 184 4
HottgesHorst-Dieter Höttges Gjermania Gjermania MB 1964–1978 420 55
Danielsen, JohnJohn Danielsen Danimarka Danimarka MF 1965–1970 131 17
BjornmoseOle Bjørnmose Danimarka Danimarka SU 1966–1971 137 21
GortsWerner Görts Gjermania Gjermania SU 1966–1978 363 73
Schmidt, BerndBernd Schmidt Gjermania Gjermania MF 1967–1974 150 11
Zembski, DieterDieter Zembski Gjermania Gjermania MB 1968–1975 179 4
Hasebrink, Heinz-DieterHeinz-Dieter Hasebrink Gjermania Gjermania MF 1969–1973 114 16
Assauer, RudiRudi Assauer Gjermania Gjermania MF 1970–1976 188 4
Kamp, Karl-HeinzKarl-Heinz Kamp Gjermania Gjermania MF 1970–1984 400 30
Weist, WernerWerner Weist Gjermania Gjermania SU 1971–1977 145 53
Bracht, UweUwe Bracht Gjermania Gjermania MF 1971–1984 309 26
RontvedPer Røntved Danimarka Danimarka MF 1972–1979 194 40
Burdenski, DieterDieter Burdenski Gjermania Gjermania PT 1972–1988 479 1
Geils, Karl-HeinzKarl-Heinz Geils Gjermania Gjermania MF 1974–1980 132 2
Hiller, FranzFranz Hiller Gjermania Gjermania MF 1974–1980 162 4
RoberJürgen Röber Gjermania Gjermania MF 1974–1980 184 57
Konschal, HartmutHartmut Konschal Gjermania Gjermania MB 1976–1981 158 16
Siegmann, NorbertNorbert Siegmann Gjermania Gjermania MB 1976–1985 193 14
Reinders, UweUwe Reinders Gjermania Gjermania SU 1977–1985 243 83
MohlmannBenno Möhlmann Gjermania Gjermania MF 1978–1987 267 46
Schaaf, ThomasThomas Schaaf Gjermania Gjermania MB 1978–1995 281 14
Otten, JonnyJonny Otten Gjermania Gjermania MB 1979–1992 349 3
Fichtel, KlausKlaus Fichtel Gjermania Gjermania MB 1980–1984 117 0
Meier, NorbertNorbert Meier Gjermania Gjermania MF 1980–1989 281 82
Okudera, YasuhikoYasuhiko Okudera Japonia Japonia MF 1981–1986 159 11
Sidka, WolfgangWolfgang Sidka Gjermania Gjermania MF 1982–1987 115 17
VollerRudi Völler Gjermania Gjermania SU 1982–1987 137 97
Hermann, GünterGünter Hermann Gjermania Gjermania MF 1982–1992 231 8
Neubarth, FrankFrank Neubarth Gjermania Gjermania SU 1982–1996 317 97
Pezzey, BrunoBruno Pezzey Austria Austria MB 1983–1987 114 18
Ordenewitz, FrankFrank Ordenewitz Gjermania Gjermania SU 1983–1989 125 37
Kutzop, MichaelMichael Kutzop Gjermania Gjermania MB 1984–1990 121 23
Sauer, GunnarGunnar Sauer Gjermania Gjermania MB 1984–1996 134 8
Wolter, ThomasThomas Wolter Gjermania Gjermania MF 1984–1999 312 12
BurgsmullerManfred Burgsmüller Gjermania Gjermania SU 1985–1990 115 34
Votava, MiroslavMiroslav Votava Gjermania Gjermania MF 1985–1996 357 18
Reck, OliverOliver Reck Gjermania Gjermania PT 1985–1998 345 0
Eilts, DieterDieter Eilts Gjermania Gjermania MF 1985–2002 390 7
Bratseth, RuneRune Bratseth Norvegjia Norvegjia MB 1987–1995 230 12
Borowka, UlrichUlrich Borowka Gjermania Gjermania MB 1987–1996 239 8
Rufer, WyntonWynton Rufer Flag of New Zealand.svg Zelanda e Re SU 1989–1994 174 59
Wiedener, AndreeAndree Wiedener Gjermania Gjermania MB 1989–2001 164 3
Bode, MarcoMarco Bode Gjermania Gjermania SU 1989–2002 379 101
Herzog, AndreasAndreas Herzog Austria Austria MF 1992–1995, 1996–2001 236 58
Rost, FrankFrank Rost Gjermania Gjermania PT 1992–2002 147 1
Hobsch, BerndBernd Hobsch Gjermania Gjermania SU 1993–1997 106 33
Skripnik, VictorVictor Skripnik Ukraina Ukraina MB 1996–2004 138 7
Frings, TorstenTorsten Frings Gjermania Gjermania MB 1997–2002, 2005–2011 326 36
AiltonAílton Flag of Brazil.svg Brazili SU 1998–2004 169 88
Stalteri, PaulPaul Stalteri Flag of Canada.svg Kanadaja MB 1998–2005 151 6
Baumann, FrankFrank Baumann Gjermania Gjermania MB 1999–2009 260 15
Pizarro, ClaudioClaudio Pizarro Peru Peru SU 1999–2001, 2008–2012, 2015–2017, 2018– 232 109
KrstajicMladen Krstajić Serbia Serbia MB 2000–2004 112 11
Ernst, FabianFabian Ernst Gjermania Gjermania MF 2000–2005 152 11
Borowski, TimTim Borowski Gjermania Gjermania MF 2000–2008, 2009–2012 210 27
KlasnicIvan Klasnić Kroacia Kroacia SU 2001–2008 151 49
Micoud, JohanJohan Micoud Franca Franca MF 2002–2006 123 31
Schulz, ChristianChristian Schulz Gjermania Gjermania MB 2002–2007 103 4
Jensen, DanielDaniel Jensen Danimarka Danimarka MF 2004–2011 133 7
Pasanen, PetriPetri Pasanen Finlanda Finlanda MB 2004–2011 144 3
Hunt, AaronAaron Hunt Gjermania Gjermania MF 2004–2014 215 46
NaldoNaldo Flag of Brazil.svg Brazili MB 2005–2012 173 22
Wiese, TimTim Wiese Gjermania Gjermania PT 2005–2012 194 0
Almeida, HugoHugo Almeida flamuri Portugalia SU 2006–2010 117 41
Mertesacker, PerPer Mertesacker Gjermania Gjermania MB 2006–2011 147 12
Fritz, ClemensClemens Fritz Gjermania Gjermania MB 2006–2017 288 5
Rosenberg, MarkusMarkus Rosenberg Suedia Suedia SU 2007–2010, 2011–2012 123 40
ProdlSebastian Prödl Austria Austria MB 2008–2015 149 10
Bargfrede, PhilippPhilipp Bargfrede Gjermania Gjermania MF 2008– 190 6
JunuzovicZlatko Junuzović Austria Austria MF 2012–2018 188 21
Gebre Selassie, TheodorTheodor Gebre Selassie Republika Çeke Republika Çeke MB 2012– 209 18
Bartels, FinFin Bartels Gjermania Gjermania MF 2014– 106 22

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]