Ministria e Shtetit për Diasporën e Shqipërisë

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Ministria e Shtetit për Diasporën është një ministri e Republikës së Shqipërisë, përgjegjës për komunikimin dhe trajtimin e çështjeve që prekin diasporën shqiptare. Ministri aktual është Pandeli Majko.[1]

Institucionet vartëse[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Këshilli Koordinues i Diasporës
  • Agjencia Kombëtare e Diasporës
  • Qendra e Publikimit të Diasporës
  • Fondi i Zhvillimit të Diasporës
  • Dhoma e Biznesit në Diasporë

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Kryeministri Rama: Qeveria e re me 11 ministri, ja emrat e tyre". Arkivuar nga origjinali origjinali më 21 dhjetor 2017. Marrë më 2017-12-03.