Përdoruesi diskutim:Flokarti

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Flokarti. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.Mirë se erdhët në faqen time të diskutimeve!!!


I nderuar Flokarti Nuk jam ndonjë administrator por një përdorues.Po të bëj një kritikë në lidhje me artikujt që po shkruan.Nuk është me rëndësi të krijojmë sasi ( kuantitet ) artikuj por duhet të bëhen artikuj me cilësi ( kualitet ) , të kenë referenca ,të lidhura me gjuhët tjera dhe më kryesore me përmbajtje enciklopedike.Të lutem respekto regullat , sepse artikujt e tua të fundit janë krejtësisht joreferente .Shpresoj të kuptohemi.--Tufche 4 Mars 2009 00:27 (CET)

A e ke fjalën për portale[Redakto nëpërmjet kodit]

Për qita Portal:Prizreni--Hipi Zhdripi 21 Mars 2009 19:55 (CET)

Ska k'tu benuca po Përdoruesi [1]--Hipi Zhdripi 30 Mars 2009 20:48 (CEST)

Tungjatjeta, burri i fort. Une jam nga Konispoli. Po ti? --Xarioti 5 Prill 2009 20:37 (CEST)

Përshëndetje Flokarti.

Besoj se e di si shkon procesi i krijimit të artikujve , dhe ke eksperiencë të mjaftueshme për të krijuar një arkikull.Por nuk e di nëse mund ti quajsh artikuj këto , Gjergj Nikollë Brankati dhe Nikollë Filja ,Kur ti shkruan vetëm : psh “Nikollë Filja shkrimtar arberesh“ ose sikur me thën se na ishte një herë një.........

Zgjeroj artkujt ,të paktën shkruaj se kur ka lindur , kur ka vdekur , vendi , qyteti ose fshati ,ndonjë vepër ,ose diçka mbi profesionin.E di se për disa shkrimtarë , e sidomos Arbëresh dhe Çamë është shum vështirë të gjejsh materiale ,por disa të dhëna bazë besoj se i gjejm. --Liridon 11 Korrik 2009 23:45 (CEST)

Artikullin Varrea e Fterrës e ke të rregulluar--Armend 30 Gusht 2009 21:57 (CEST)

Te sponsorizova per kontrollues dhe nderrova mendje[Redakto nëpërmjet kodit]

ketu. Faleminderit per kontributet ne wikipedia. Ke besimin tim qe do e besh shume mire. Sportishqiptar 10 dhjetor 2011 02:18 (CET)[përgjigjuni]

Sapo pashe kete dhe nderrova mendje. Ti s'je akoma gati per kontrollues. Nuk mund te fusesh nje artikull ne gjuhe te huaj ne sqwiki ne hapesiren kryesore (c'eshte kjo, po kjo?). Pse s'e punon ne livadh njehere pastaj e con ne hapesire kryesore. Thjesht hap nje faqe si Livadh, ndertoje artikullin, dhe, kur te jete gati, coje e botoje ne faqen perkatese. Njerezit s'mund te lexojne dot gjermanisht ne sqwiki, ndryshe mund te shkojne direkt te wikipedia gjermane. Sportishqiptar 10 dhjetor 2011 02:29 (CET)[përgjigjuni]

Pyetje per Resnjen.[Redakto nëpërmjet kodit]

Tung Florkarti, ju falënderoj për pyetjet tuaja. Ka qenë një kohë të gjatë që unë kam dërguar një mesazh të dikujt në Wikipedia, kështu do të përgjigjen ju me këtë mënyrë. Rruga nga Shqipëria për të Resnjës është në gjendje të mirë. Megjithatë, unë nuk jam i sigurt për lidhje me një pjesë të vogël të rrugës nga Stenja në kufi, si unë nuk kam qenë der atje. Unë nuk jam i sigurt nëse e kufirit mund të arrihen nga Kojncka. Në këtë anë të liqenit, pamje nga Stenja dhe Hoteshova është e bukur. Kur shkoi në Shqipëri unë hy në kufirin afër Shën Naumit apo në Qafë Thanë. Rruga nga Ohri është pak e gjatë, por ka pamje të bukur. Megjithatë, të kujdeset në rrugë, ajo është e ngushtë dhe disa njerëz me makinë shojne keq. Unë kam vënë më shumë informacion mbi faqen në Wikipedia me titulin: Komuna e Resnjës.

!Ende nuk eshte e qarte ne se mund te kalohet me makine nga kifirei per ne resnje dhe prej atje te dal ne Kurriz te Ohrit! Sa per rruget nga Struga per ne kifi te Qafe Thanes apo nga Ohri per ne Shen naume dhe ne palen shqiptare ne Tushemisht eshte shuem ne rregull! madje edhe nga ohri kalohet edhe me autobuz te madh 50 vendesh.

Nje vit me pare kam shkuar nga Korc deri ne Lienas ( shati i pare afer liqenit te Prespes se madhe nga pala shqipatre rruga eshte shume e mire edhe per autobuz per 50 vende. Kurse nga Liqenasi deri ne kufi ishte hapur rruga sa per tre makina ne gjeresi por ende nuk ishte ehshur asfalti. Une isha me nje benc te vjeter ! pluhur kishe shume por kalohej pa probleme--Flokarti 17 janar 2012 20:33 (CET)[përgjigjuni]

Pershendtje Flokarti! Ju lutem mos e vendosni kete stampe ne faqen e perdoruesit por ne faqen e diskutimit te perdoruesit!--Olsi (diskuto) 19 janar 2012 20:31 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje Flokarti! Ju kishit redaktuar diç për Franc Jozefin [2], por që një nga administratorët e ktheu. Ju shkruani se në të u mbytë një anije autro-hungareze. Ka shumë mundësi pasi Buna është një lumë i lundrushëm dhe para Luftës së Parë Botërore perandoria Hasbuge administronte Shkodrën por unë se dija këtë faktë. Mund të na thuash një referenc të këtij inforacioni që ta rivendosim. Miqësisht IH 21 janar 2012 00:06 (CET)[përgjigjuni]

Copetimi i Shqiperise[Redakto nëpërmjet kodit]

Me ndihmo me tej me aritkullin: http://en.wikipedia.org/wiki/Partition_of_Albania (Edvini 31 janar 2012 23:23 (CET))[përgjigjuni]

Ftesë për pjesëmarrje në diskutimin mbi heqjen arbitrare të referencave mbi dënimet me vdekje të Kristaq Rama[Redakto nëpërmjet kodit]

Të lutem ndiqe pak debatin tek Kuvendi (http://sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Kuvendi#Diskutim_mbi_referencat_e_d.C3.ABnimeve_me_vdekje_nga_Kristaq_Rama). Po bëhen disa veprime absurde e arbitrare. Me respekt!-- Mr. Pseudo diskuto 26 shkurt 2013 00:38 (CET)[përgjigjuni]


Kandidimi per admin.. i Koka11[Redakto nëpërmjet kodit]

Koka11 (diskutim · kontribute) PËR --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:51 (CET)

  • Arsyeja për kandidim. Kandidojë Koka11 - Ka qenë anëtar prej 2008 (nga redaktimi i parë),ka rreth 35000 redaktime dhe kontribute, afer 100 faqe, dhe kërkoj të mbështetet nga redaktorë të rregullt. Dhe unë për jam PËR ...nga Rrjedha.

Votimi për kandidatin sepse si kandidat pranojë kandidaturën. ... e sponzorizuar nga --Rrjedha 23 Shkurt 2015 09:43 (CET) Koka11 pranoi për administrues edhe unë kërkoi një votë për kandidatin dhe po kërkoj mështetjen tënde. Faliminderit . per votim me nderime Përdoruesi:Koka11 PS: Votimi bëhet këtu: WP:Kandidatura për administrues --User:Koka11

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 15:18 (CEST)[përgjigjuni]