Përdoruesi diskutim:Ftillimi

Page contents not supported in other languages.
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesin Ftillimi. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

Faqet me ndryshime në pritje[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh gjysmë i automatizuar i dërguar te të gjithë personat që kanë veglat e kontrolluesit (duke përjashtuar administratorët). Kontrollimi është një privilegj i cili u jepet vullnetarëve, redaktimet e të cilëve kanë qenë të sakta dhe i kanë shërbyer komunitetit. Përveç privilegjit që t'u pranohen menjëherë redaktimet që bëjnë, kushdo që ka veglat e kontrolluesit ka gjithashtu përgjegjësinë për të kontrolluar redaktimet e të tjerëve. Kjo gjë mund të realizohet lehtësisht duke parë ndryshimet më të fundit me anë të një shtypjeje te butoni majtas që lexon Ndryshimet më të fundit. Një mënyrë tjetër për ta realizuar këtë gjë, është me anë të faqes këtu e cila gjendet te Faqet speciale. Faqja e mësipërme liston të gjitha faqet me ndryshime në pritje sipas kohës që ato janë kryer. Aktualisht, Wikipedia ka 148 kontrollues e megjithatë së shpejti do të kapim numrin e 500 faqeve me ndryshime në pritje nëse nuk fillohet kontrollimi masiv i tyre. Faqet me më shumë kohë në pritje kanë rreth 1 muaj aty. Nëse për 1 muaj bëhen rreth 500 faqe me ndryshime në pritje atëherë kuptohet që procesi i mirëmbajtes është një proces i cili duhet të jetë i vazhdueshëm pasi mund të dalë jashtë kontrollit me shpejtësi.


Ju lutem, ndihmoni të kontrollojmë ndryshimet në pritje dhe ç'është më e rëndësishmja, ndihmoni të ndërgjegjësojmë vullnetarët kontrollues në komunitetin tonë për privilegjet e përgjegjësitë që ata kanë. Konsideroni gjithashtu mundësinë e vendosjes së stampës {{Kontrollues topicon}} në faqen tuaj të përdoruesit për të treguar gjendjen tuaj si kontrollues si dhe për të bërë më të lehtë gjetjen dhe kontaktimin tuaj nga komuniteti në rast nevoje. Për çdo pyetje në lidhje me procesin e kontrollimit apo të vendosjes së stampës mos ngurroni të më shkruani në faqen time të diskutimeve. - Berishasinan (diskutimet) 24 maj 2019 23:08 (CEST)[përgjigjuni]

Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me lundrimin në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 6 dhjetor 2021 14:58 (CET)[përgjigjuni]

Një këshillë e vogël: Siç mund ta dish, artikujt e cunguar, të përbërë vetëm nga 1-2 fjali rrezikojnë të fshihen lehtësisht me argumentimin se nuk janë artikuj të mirëfilltë por thjesht përkufizime fjalori. Pa dashur të të ndaloj hovin, dua thjesht të të tërheq vëmendjen rreth këtij fakti që të jemi "transparentë". :) - Klein Muçi (diskutimet) 6 dhjetor 2021 15:01 (CET)[përgjigjuni]
Faleminderit për mirënjohjen! Do të përpiqem ti pasuroj dalë-ngadalë me përmbajtje, se deri tani u mora kryesisht me përllogaritjen e zërave që duhen krijuar dhe ndërlidhjen e tyre me wikidata. --Ftillimi (diskutimet) 6 dhjetor 2021 16:00 (CET)[përgjigjuni]
Medalje
Për punën e mirë që po bën në artikujt me tematikë në lidhje me rrugët në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 14 mars 2022 05:37 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[përgjigjuni]

Si ta mbyllim këtë rrëmujë me Oxhak, Oxhaku, Oxhaqet feudalë, Oxhaku (Bosnje e Hercegovinë), Oxhaku i Hysove, Oxhaku (roman) dhe Oxhaku i Jeniçerëve? @Punëtoria Punetor i Rregullt5, --2003:E6:2F07:B400:1878:DEDC:215D:1190 18 mars 2022 10:05 (CET)[përgjigjuni]

Një mënyrë është kjo: Oxhaku (kthjellim). -- Ftillimi (diskutimet) 18 mars 2022 10:49 (CET)[përgjigjuni]
Artikujt Oxhaku ka shabllon për grisje. Mund t'i kërkoni një administratori ta heqë atë? @Klein Muçi, Olsi, Βατο,--2003:E6:2F07:B400:E58D:A3AC:9E02:F889 18 mars 2022 11:27 (CET)[përgjigjuni]
Zgjidhja e Ftillimit është e duhura pasi të gjitha janë faqe që praktikisht duhen ruajtur. Sa për stampën e grisjes, merrem unë. - Klein Muçi (diskutimet) 18 mars 2022 14:15 (CET)[përgjigjuni]
Dhe une si 2 perodruesit siper meje mendoj. Alban (diskutimet) 18 mars 2022 17:38 (CET)[përgjigjuni]

Përshëndetje, ju bëni përkthime mjaft të mira. A doni ta përktheni artikullin en:Chameria national football teamPërfaqësuesja e futbollit të Çamërisë, en:World Headquarters of the BektashiKryegjyshata Botërore Bektashiane, en:Turco-Albaniansturko-Shqiptarët, en:World Bektashi CongressKongresi Botëror të Bektashinjve dhe en:Bektashi DedebabateDedebaballëku?--2003:E6:2F07:B400:DD48:88D8:772B:5D85 30 mars 2022 15:47 (CEST)[përgjigjuni]

Nuk bëj përkthime. -- Ftillimi (diskutimet) 30 mars 2022 19:16 (CEST)[përgjigjuni]
Medalje
Për punën e mirë që po bën në lidhje me artikujt për Shqipërinë në Wikipedia. Vazhdo kështu!


Klein Muçi (diskutimet) 15 maj 2022 03:59 (CEST)[përgjigjuni]

Faleminderit :) --Ftillimi (diskutimet) 23 qershor 2022 10:05 (CEST)[përgjigjuni]

Erërat e Adriatikut[Redakto nëpërmjet kodit]

Erërat e Adriatikut
Tramontana
Murlani
Levanti
Shiroku
Jugu
Lebiqi
Punenta
Mistrali

Përshëndetje @Ftillimi, të përgëzoj për punën në Wikipedia, sidomos me fillimin e artikujve në lidhje me detari, që do të mundohem ti zgjeroj. E pashë stampën që ke bërë për erërat e Adriatikut, unë e pata krijuar një por nuk e botova, pasi nuk isha i sigurtë a janë emrat e njejtë të erërave si në Ulqin e në Shqipëri. Si duhet vetëm pak dallime paska, por mund ti shtojmë emrat nëpëer artikuj. AT44 (diskutimet) 20 qershor 2022 09:14 (CEST)[përgjigjuni]

Pershendetje!
Faleminderit per vleresimin! Po, kodin e stampes e gjeta pothuajse gati, vetem se i mungonin te gjithe emrat. I gjeta me kalimin e kohes pak nga pak te fjalori. Vrejta nje mungese te ererave perendimore (ndoshta se shqiptaret kryesisht lundronin me ndihmen e ererave lindore). Emrat e perdorur ne Ulqin mund t'i shtojme ne fillim; ose mund t'i cekim ne nje seksion mbi etimologjine ku do permendeshin edhe emrat e huaj.
Kam deshire te shkruaj me shume rreth detarise dhe lundrimit, por skam mjaftueshem te dhena. Kur te shkoj prape ne Shqiperi do mundohem te gjej keto botime:
  • Qemal Domi. Fjalor i detarise. Botimet Dituria.
  • Qemal Domi. Fjalor i terminologjise detare: anglisht-shqip. Botimet Dituria.
  • Grup autoresh. Fjalor i termave të detarisë. Botimet Toena.
  • Enkel Hasamataj. Fjalor anglisht-shqip i ligjeve, logjistikes e sigurimeve detare. Botimet Maluka.
A ka autore te tjere shqiptare qe rekomandon? -- Ftillimi (diskutimet) 23 qershor 2022 10:24 (CEST)[përgjigjuni]
@Ftillimi, edhe un jam jashtë, por për një muaj e diçka kthehem në Ulqin. Kam disa libra (fjalorthe dhe glosar) për detari, si dhe disa libra të autorëve të ndryshëm ulqinakë rreth detarisë. E kam edhe librin e termave nautik dhe etimologjinë e tyre. Ka shumë fjalë shqipe të detarisë. Gjithashtu, janë dy vëllime të librit Antologji e detarisë Shqiptare nag Shefqet Kërçelli. Unë e kam vëllimin e parë, por e kam në Ulqin. Në përgjithësi, unë jam duke i ndjekur redaktimet tua, dhe kohë pas kohe mundohem ti zgjeroj dhe të shtoj ndonjë referim po qe nevoja. AT44 (diskutimet) 25 qershor 2022 20:51 (CEST)[përgjigjuni]
@diskutimet po fjalori i detarise i Hajro Ulqinakut? --Ikranjani (diskutimet) 25 qershor 2022 22:51 (CEST)[përgjigjuni]

E kam në shtëpi. Mund të shtojm dhe termat edhe nga ai fjalor. AT44 (diskutimet) 26 qershor 2022 12:57 (CEST)[përgjigjuni]

Faqja Zyrtare Tzoi Zaimi[Redakto nëpërmjet kodit]

Good evening ftillim i do not understand the reason why the page of the artist tzoi zaimi should be deleted … Please do not edit texts before contacting Wikipedia's offices, as you will be prosecuted under statutory. And asking to delete the page without any legal reasons is inadmissible and unacceptable, if the issue is not resolved, I have already contacted to Wikipedia Albanian Offices for your illegal excuses !! Remove the tag grise as soon as possible thanks for understanding !!

Shqip/Albanian

Mirëmbrëma ftillim nuk e kuptoj arsyen se përse duhet fshirë faqja e artistit tzoi zaimi… Ju lutemi mos redaktoni tekstet përpara se të kontaktoni zyrat e Wikipedia-s, pasi do të ndiqeni penalisht sipas ligjit. Dhe kerkimi i fshirjes se faqes pa asnje arsye ligjore eshte e papranueshme dhe, nese problemi nuk zgjidhet, une kam kontaktuar me zyrat e Wikipedia Shqip per arsyetimet tuaja te paligjshme!! Hiqeni etiketën grise sa më shpejt të jetë e mundur faleminderit për mirëkuptimin !!

Artikulli te griset se eshte permbajtje pa vlera enciklopedike, nuk ka burime, dhe mbi te gjithash eshte reklamim i vetvetes. Per keto arsye duhet grisur. Megjithate te inkurajoj te kontribuosh me tej ne Wikipedia ne artikujt qe nuk qe perbejne interes financiar per ty. Biseda te vazhdohet ketu. --Ftillimi (diskutimet) 24 qershor 2022 08:29 (CEST)[përgjigjuni]

Zgjedhjet për kujdestar[Redakto nëpërmjet kodit]

Si një nga përdoruesit me përvojë të Wikipedia-s shqip, të ftoj të lexosh këtë lajmërim në Kuvend nëse nuk e ke lexuar ende.

Faleminderit! :) - Klein Muçi (diskutimet) 12 shkurt 2023 14:05 (CET)[përgjigjuni]