Përdoruesja diskutim:Vyolltsa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi përdoruesen Vyolltsa. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore.
Fillo një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë apo çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.
Përshëndetje, Vyolltsa!
Anëtarët e Wikipedia-s shqip të urojnë mirëseardhjen.

Vyolltsa, kjo është faqja juaj personale (aktualisht gjendesh në faqen personale të diskutimeve). Mirë do të ishte që faqja personale të plotësohej me disa informacione për veten dhe për qëllimin tënd në Wikipedia-n shqip, nëse ke një të tillë. Kujdes! Faqet e përmendura më sipër nuk janë faqe për të vendosur tekst enciklopedik apo një mënyrë për të shkruar artikuj. Materiali i vendosur te to nuk do të shfaqet në motorët e kërkimit të internetit.

Për tu përfshirë më lehtë në komunitet dhe për të rritur frytin e punës tënde, të këshillojmë të shkosh te Portali i Komunitetit.

Mos harro që anëtarët e Wikipedia-s shqip janë punëtorë vullnetarë dhe ndihmojnë me gjithë dëshirë kështu që, mos ngurro të shtrosh pyetje.

Puna e mbarë!

If you don't understand Albanian, please ask for assistance here.-- Komuniteti (diskutimet) 14 janar 2021 13:45 (CET)[reply]

Mirësevini në Aventurën e Wikipedias![Redakto nëpërmjet kodit]

TWA guide left bottom.png
Tung AeW! Jemi shumë të lumtur që dëshiruat të luani për të mësuar, si një mënyrë miqësore dhe argëtuese për t'u bërë pjesë e komunitetit dhe misionit tonë. Mendoj se këto lidhje mund të jenë të dobishme për ju gjersa po filloni.

-- 17:48, E mërkurë, prill 27, 2016 (UTC)

Nderim[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit për hapjen e llogarisë. E vlerësoj shumë punën tënde, veç vazhdo.

BallokumeElbasani (cropped).jpg Ballokume
Urdhëro ca ballokume.


--Hyllvegu (diskutimet) 20 mars 2021 18:29 (CET)[reply]

@Hyllvegu, faleminderit per ballokumet. Vyolltsa (diskutimet) 19 korrik 2021 15:30 (CEST)[reply]

Respekt[Redakto nëpërmjet kodit]

Punë e paqme me artikujt, faleminderit për kontributin tënd! --Ritamaliqi (diskutimet) 22 korrik 2021 15:19 (CEST)[reply]

@Ritamaliqi, faleminderit për fjalët e bukura! --Vyolltsa (diskutimet) 5 gusht 2021 15:20 (CEST)[reply]

Falënderim[Redakto nëpërmjet kodit]

Faleminderit për kontributet e tua të fundit në komunitet! Punë e mirë! Vazhdo kështu! :) - Klein Muçi (diskutimet) 5 gusht 2021 16:41 (CEST)[reply]

@Klein Muçi, faleminderit per mesazhin. -Vyolltsa (diskutimet) 9 gusht 2021 11:58 (CEST)[reply]

Question from Roland Shqalshi (22 tetor 2021 12:32)[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje! Dëshiroj të krijoj një Wikipedia (biography) për veten time. Jam artist i mirënjohur në Shqipëri i muzikes Shqiptare! Ju lutem si mund të më ndihmoni? --Roland Shqalshi (diskutimet) 22 tetor 2021 12:32 (CEST)[reply]

@Roland Shqalshi, Përshëndetje! Mirë se erdhët në Wikipedia! :)

Zakonisht janë të tjerët që shkruajnë një artikull për një personazh, pasi ka konflikt interesi për të shkruar për veten, familjen, të njohurit, etj. Nëse dëshironi të shkruani biografinë juaj, shkruajini Wikipedianëve në kuvend ta hapin ose ta përmirësojnë artikullin. Në rast se ju vendosni ta shkruani artikullin për emrin tuaj, duhet të dini që, ndryshe nga faqet e tjera në internet, biografia në Wikipedia nuk është në kontrollin tuaj. Secili mund ta redaktojë atë artikull. Gjithashtu, kur shkruhen artikuj me konflikt interesi, ai është një përshkrim i një situate, jo një gjykim rreth qëndrimeve, mendimeve apo integritetit të atij personi. Duhet të jeni në gjendje të citoni burime të besueshme dhe të botuara që mbështesin drejtpërdrejt përmbajtjen e artikullit. Për të hapur një artikull të ri, kërkoni titullin e artikullit që do të shkruhet te kutia në krye të faqes djathtas. Do t'ju kërkohet të krijoni një artikull të ri, nëse nuk ekziston tashmë. Për më shumë info, shihni edhe faqen këtu. --Vyolltsa (diskutimet) 22 tetor 2021 15:25 (CEST)[reply]

Question from Samir sekiraqa (23 tetor 2021 22:47)[Redakto nëpërmjet kodit]

samir sekiraqa (lindi më 14 shkurt 2004) në prishtin --Samir sekiraqa (diskutimet) 23 tetor 2021 22:47 (CEST)[reply]

Pyetje nga Endrit Braho nëpërmjet procesit panelit të ndihmës (11 nëntor 2021 13:15)[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello, i need to submit an artists biography in Albanian and English language, can you please help me to submit it the right official way? --Endrit Braho (diskutimet) 11 nëntor 2021 13:15 (CET)[reply]

Hello @Endrit Braho! I can help you with submitting the article in Albanian. But there are some criteria to submit the biography online as we should consider the notability of the article. First of all, who is this biography for? Vyolltsa (diskutimet) 15 nëntor 2021 12:49 (CET)[reply]
@Vyolltsa the article is about Emyx, Emiljano Mjerushaj. He is a known artist in Albania. He is known for his song "AJO AJO", and his way of mixing albanian and italian language in his songs. Many medias and tvs has talked about him like : Syri TV, botasot, telegrafi, gazetaexpress etc. There are more than 30-40 articles about him online. Endrit Braho (diskutimet) 18 nëntor 2021 03:03 (CET)[reply]
Wikipedia:Artikuj për shqyrtim/Emiljano Mjerushaj Emyxx This is the link , idk if you can see it through this link. Endrit Braho (diskutimet) 18 nëntor 2021 03:12 (CET)[reply]
@Endrit Braho, go to the article and try to use 'zhvendos' button to change it into an article. The way this article was written seems to be a page (faqe). Also, to make it look a good article you have to cite the article and not put the links as they are shown down the 'refererime' section. Vyolltsa (diskutimet) 22 nëntor 2021 15:37 (CET)[reply]
I changed it and now it looks like this :
EMYX - EMILJANO MJERUSHAJ
Is this okay, what should i do now? Endrit Braho (diskutimet) 23 nëntor 2021 02:42 (CET)[reply]
@Endrit Braho this video will help you now to fix your article https://www.youtube.com/watch?v=7tBT9K6nFEw&t=673s Vyolltsa (diskutimet) 23 nëntor 2021 10:49 (CET)[reply]
Emyx can you please check if everything is alright now? Endrit Braho (diskutimet) 9 dhjetor 2021 04:30 (CET)[reply]
Hello @Endrit Braho. I checked your article and you did a great job. But you still have to work on the references section. Please watch this video how to add citation to you article https://www.youtube.com/watch?v=zR-LJnRo_Vo&t=342s. Please check minute 11:31. Vyolltsa (diskutimet) 9 dhjetor 2021 10:50 (CET)[reply]

Pyetje nga Migjen Avdullahi nëpërmjet procesit panelit të ndihmës (16 nëntor 2021 12:58)[Redakto nëpërmjet kodit]

Qysh me bo nje artikull te ri --Migjen Avdullahi (diskutimet) 16 nëntor 2021 12:58 (CET)[reply]

Pyetje nga AvniSelmani nëpërmjet panelit të ndihmës (30 dhjetor 2021 22:18)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje,Une jam Avni Selmani,jam fotograf ptofesionist dhe doja te isha pjese e Wikipedia me Sivin time.Me tregoni cilat jane rregullat ? --AvniSelmani (diskutimet) 30 dhjetor 2021 22:18 (CET)[reply]

Pershendetje @AvniSelmani! Mund te beheni pjese e grupit tone ne Telegram: https://t.me/joinchat/3kqecZ3LbAQ4YzJk. Ne grup do te merrni te gjitha informacionet rreth projekteve e aktiviteteve tona. Meqe ju jeni fotograf profesionist, ju mund te kontribuoni te ngarkoni fotot ne Wikimedia Commons. Kjo eshte faqe e cila permban materiale multimediale online. Ja nje video ndihmuese per te ngarkuar foto ne Wikimedia Commons https://www.youtube.com/watch?v=MvQiMtIp-Vs&t=3s. Vyolltsa (diskutimet) 31 dhjetor 2021 11:58 (CET)[reply]

Përshëndetje[Redakto nëpërmjet kodit]

Kam gati një faqe të re me shumë info. Si mund ta poblikoj në shqip?

Pyetje nga Redaktor1980 nëpërmjet panelit të ndihmës (15 janar 2022 20:36)[Redakto nëpërmjet kodit]

përshëndetje. kam krijuar një faqe që mungonte në shqip. si mund ta publikoj? --Redaktor1980 (diskutimet) 15 janar 2022 20:36 (CET)[reply]

Mirëdita @Redaktor1980, për të hapur një artikull të ri, kërkoni titullin e artikullit që do të shkruhet te kutia në krye të faqes djathtas. Do t'ju kërkohet të krijoni një artikull të ri, nëse nuk ekziston tashmë. Për më shumë info, shihni edhe faqen. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 17 janar 2022 10:12 (CET)[reply]

Pyetje nga Redaktor1980 te Damiano Damiani (17 janar 2022 18:15)[Redakto nëpërmjet kodit]

https://sq.wikipedia.org/wiki/Damiano_Damiani. Pershendetje ,lurmundte shqyrtohet redaktimi im? Ju faleminderit. --Redaktor1980 (diskutimet) 17 janar 2022 18:15 (CET)[reply]

@Redaktor1980 miredita! Ka prapambetje me verifikimin e ndryshimeve në pritje për shkak të mungesës së kontrolluesve kështu që fatkeqësisht pranimi i tyre do të marrë kohë. Gjasat janë që do të pranohen në fund gjithsesi. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 18 janar 2022 12:57 (CET)[reply]

Pyetje nga Gentgent90 nëpërmjet panelit të ndihmës (17 janar 2022 20:14)[Redakto nëpërmjet kodit]

kam harruar fjalekalimin ne nje logari tjeter qe kisha ne wikipedia Excellentintelligent --Gentgent90 (diskutimet) 17 janar 2022 20:14 (CET)[reply]

Pershendetje @Gentgent90! Kishit vene adrese elektronike te llogaria, ku keni harruar fjalekalimin apo jo? Vyolltsa (diskutimet) 18 janar 2022 12:55 (CET)[reply]
i kam provuar Reset Password me te gjitha adresa e emailit qe une kam dhe me asnje nuk me vjen emaili per ti bere reset. Gentgent90 (diskutimet) 1 shkurt 2022 21:33 (CET)[reply]

Pyetje nga Rubina Berisha te Ndihmë:Pyetje e Përgjigje (26 janar 2022 19:56)[Redakto nëpërmjet kodit]

Hi! I wanted to post an article i just finished, but it won't let me post it because it says i'm using bad language when i'm actually not usin any!! --Rubina Berisha (diskutimet) 26 janar 2022 19:56 (CET)[reply]

Hi @Rubina Berisha. E shqyrtuam kerkesen tuaj. Mund te provoni ta postoni artikullin. Vyolltsa (diskutimet) 27 janar 2022 10:50 (CET)[reply]

Pyetje nga Morina10 nëpërmjet panelit të ndihmës (27 janar 2022 14:39)[Redakto nëpërmjet kodit]

hello --Morina10 (diskutimet) 27 janar 2022 14:39 (CET)[reply]

Pershendetje, @Morina10! Si mund t'ju ndihmoj? Vyolltsa (diskutimet) 1 shkurt 2022 14:59 (CET)[reply]

Pyetje nga Redaktor1980 te Damiano Damiani (31 janar 2022 21:18)[Redakto nëpërmjet kodit]

???????? --Redaktor1980 (diskutimet) 31 janar 2022 21:18 (CET)[reply]

Pershendetje, @Redaktor1980. Si mund t'ju ndihmoj? Vyolltsa (diskutimet) 1 shkurt 2022 14:59 (CET)[reply]

Pyetje nga Tonimarko te Xhejms Watt (3 shkurt 2022 19:47)[Redakto nëpërmjet kodit]

pershendetje ke bere disa gabime ju lutem sikojeni dhe nje here --Tonimarko (diskutimet) 3 shkurt 2022 19:47 (CET)[reply]

Pershendetetje @Tonimarko! Une nuk kam bere nderhyrje te Xhejms Watt. Besoj se do te jete me mire te bisedoni drejtperdrejt me perdoruesin qe ka redaktuar. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 10 shkurt 2022 13:38 (CET)[reply]

Pyetje nga Bora Doci te Faik Bajraktari (10 shkurt 2022 11:47)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje z/znj, Duke Ju falenderuar per kontributin/redaktimin, me beri kurioz cfare nuk Ju pelqeu tek shprehja "Prof. Faik Bajraktari, lindi në Shkodër (1922-1990) dhe njihet gjerësisht si themeluesi i shkencave pedologjike në Shqipëri." qe e vleresuat ta hiqni? Arsimtari, pedagogu dhe profesori jane grada te ndryshme ne arsim dhe per pasoje meritojne cilesim te vecante.

Te marri haken ne referim te pakten, se ne akademi u pa kjo pune.

Gjithashtu, gjej rastin t'Ju lutem per pak me shume pergjegjshmeri ne nderhyrjet qe beni.

Me shprese ne mirekuptimin Tuaj.

Faleminderit, Bora --Bora Doci (diskutimet) 10 shkurt 2022 11:47 (CET)[reply]

Pershendetje @Bora Doci! Ju mund ta diskutoni kete gje me perdoruesin, qe ka redaktuar artikullin ne fjale, te faqja e diskutimeve te artikullit Diskutim:Faik Bajraktari. Per te ditur se cili eshte perdoruesi qe ka redaktuar artikullin shtypni opsionin 'Shihni historikun' dhe mund te nisni diskutimin me ate perdorues. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 10 shkurt 2022 14:04 (CET)[reply]
Pershendetje,
Nuk sjell asnje vlere qe te vijohet si diskutim. Shikoj statusin ende "pending review".
Ju lutem, sipas protokollit Tuaj pasi nuk ka ndonje emergjence, vetem the shikohen nderhyrjet qe kam bere, vecanersiht cmimet e Republikes nga Presidenca, te cilat i konfirmova dhe i kam shtuar ne tekst.
Faleminderit,
Borana Bora Doci (diskutimet) 23 mars 2022 14:45 (CET)[reply]
Pershendetje @Bora Doci. Artikulli qe keni krijuar do te kontrollohet kur t'i vije radha e kontrollit. Qe nje artikull te konsiderohet i mire, ai duhet te plotesoje disa rregulla baze te shkrimit ne Wikipedia: 1. Artikulli nuk eshte faqe reklame; 2.Duhet te paraqese fakte; 3.Duhet te kete minimalisht mbi 3 referenca dhe te mbeshtetni artikullin qe keni shkruar. Artikulli juaj ka ende pune per t'u permiresuar. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 4 prill 2022 15:24 (CEST)[reply]
Pershendetje,
Ne vijim te komunikimit Tuaj, deshiroj t'ju bej me dije se, nuk ka qene asnjehere qellimi im te interferoje me protokollin per kryerjen e kontrollit. Mbetem ne pritje per kete.
Te gjithe kriteret qe listoni plotesohen ne menyre shteruese. Nderhyrja e fundit shtonte referencen e cmimeve te Republikes.
Duhet ta kuptoja nivelin e profesionalizmit nga user-i qe perdorni pa u identifikuar me emer dhe mbiemer por gjithesesi, ju lutem me ndihmoni te qartesojme pozicionet: Ju kerkova asistence, me adresuat tek perdoruesi qe kishte bere nderhyrjet. Pretendova qe nderhyrjet jane te gabuara, me thoni qe, artikulli ka ende pune per t'u permiresuar. Si e marr kete ndihme, kur perdoruesi qe nderhyn ne artikullin tim, nuk ben diference midis gradave ne sistemin e edukimit, konkretisht e ben Dekanin e Pare te Universitetit te Pare Shqiptar, te parin shkencetar qe ka bere te paren ekspedite mbarekombetare te kerkimit shkencor ne Shqiperi, mesues.
Me shprese ne mirekuptimin Tuaj dhe dhenien e nje zgjidhje.
Faleminderit,
Bora Bora Doci (diskutimet) 4 prill 2022 23:43 (CEST)[reply]
@Bora Doci Miredita! Kur e shikon artikullin qe keni shkruar eshte thjesht nje tekst qe nuk eshte e ndare me ceshtje. P.sh.: ju mund ta ndani me ceshtje si: biografia, jeta, vepra etj. Nje pike tjeter e rendesishme eshte citimi ose referenca, aty nuk ka asnje dhe nuk me krijon idene qe artikulli eshte i besueshem. Here-here gjuha ne artikull eshte emocionale; ja ku eshte nje pjese teksti qe e tregon kete gje: "Etika e lartë profesionale dhe akademike, karakteri i fortë, vullneti dhe vendosshmëria, përkushtimi, urtësia, talenti, krijimtaria, qasja ndaj të panjohurës, gjenialiteti, janë vetëm një pjesë e vlerave të tij që shprehen në aftësitë e larta përformuese shkencore dhe akademike, e që punoi me aq kujdes të përçonte jo vetëm tek njerëzit me të cilët ndërvepronte por dhe në perspektivën e kontributit social për brezat." Prandaj, thuhet qe gjuha ne Wikipedia eshte faktike, me gjuhe te thjeshte e pa shfaqur emocione.
Jo, nderhyrjet qe jane bere ne tekst nuk jane te gabuara. Pavaresisht se cili eshte personaliteti dhe sado i shquar te jete, artikujt nuk nisen me titullin, por direkt me emer. Se si te vendosni referenca, te shkruani apo ta ndani artikullin ne ceshtje, shihni kete video ndihmese qe do t'ju ndihmoje. Asistenca ime eshte te ndihmoj ta shkruani vete artikullin. Nese deshironi qe dikush ta kontrolloje artikullin tuaj, shkruajini ndokujt nga kjo lista t'ju ndihmoje per artikullin. Uroj t'ju kem ndihmuar! Dite te mbare! Vyolltsa (diskutimet) 5 prill 2022 09:13 (CEST)[reply]
Pershendetje Vyolltsa,
Faleminderit per pergjigjen dhe ndjese per kohen. Po zgjatet shume nje ceshtje shume e thjeshte.
Gjykoj t'i marrim me rradhe gjerat pasi nese mbas cdo komunikimi me Ju, del dicka e re qe zhvendos kerkesen time, nuk ndihmoni, perkundrazi.
Duke i vleresuar nje pjese te nderhyrjes, Ju kontaktova ne krye te heres pasi pjesa tjeter e nderhyrjes, nga ana e Wiki (sidoqofte organizimi i brendshem Juaji), ishte GABIM (psh. Profesor-mesues). Pasi te sqarojme kete, Ju argumentoj pjesen qe cilesoni emocionale. Nje historian dhe nje shkrimtar do te merren me nje biografi te mirefillte per Profesorin. Me nevoitet kjo gjurme per ceshtje te copyright.
Persa kohe Wikipedia eshte ndertuar ne kete filozofi; teknikisht e mundeson publikimin si e kam bere ne fillim; e konfirmuat si tekst meqenese i kryet redaktim dhe u be diskutim vetem se une ngrita nje shtesim, me indinjon sjellja Juaj per te imponuar nje cilesim te gabuar.
Me shprese ne mirekuptimin Tuaj. Bora Doci (diskutimet) 27 prill 2022 23:02 (CEST)[reply]
@Vyolltsa, @Bora Doci, ndjesë për ndërhyrjen. Unë jam një administrator dhe e pashë rastësisht këtë bisedë. Mendova të sqaroja diçka që duket se ka nisur tërë diskutimin me shpresë se do të ndihmojë disi në qartësimin e situatës.
"Wikipedia" nuk ka asnjë lloj stafi redaktimesh. Çdo njeri nga e gjithë bota mund të hyjë në çdo moment e të ndryshojë çdo gjë në çdo artikull. Në fillim të këtij diskutimi ju, përdoruesja Bora Doci, keni pyetur përdoruese Vyolltsën se pse është bërë një ndryshim i caktuar në artikullin Faik Bajraktari. Po të shikohet historiku i atij artikulli do të vihet re se përdoruesja Vyolltsa nuk ka punuar kurrë me atë artikull në asnjë formë dhe se redaktorët e vetëm jeni ju dhe përdoruesi Ikranjani. E përsëris: Çdo artikull, përfshirë atë për Faik Bajraktarin, mund të ndryshohet nga kushdo që ka akses në ndonjë lloj mënyre në internet në çdo çast. "Wikipedia" është tërësisht e decentralizuar.
Besoj se çfarë ka ndodhur realisht është se ju keni shfrytëzuar panelin e kërkesës së ndihmës me idenë për "t'u ankuar ndaj Wikipedia-s" dhe pyetja/ankesa juaj ka përfunduar në mënyrë rastësore automatikisht në faqen e përdorueses Vyolltsa, që është një nga vullnetarët e ofruar për të ndihmuar anëtarët e rinj në pyetjet e tyre. Sistemi është automatik dhe i shpërndan pyetjet në mënyrë rastësore te një nga vullnetarët që kanë vënë emrin e tyre në listën e anëtarëve të gatshëm për të ndihmuar. Siç thashë dhe më sipër, në këto raste është me rëndësi të kuptohet se "Wikipedia" nuk ka një staf të caktuar redaktimesh kështu që ankesa të tipit "pse JU keni bërë X" nuk kanë kuptim pasi i tërë komuniteti është i decentralizuar dhe nuk ekziston një "JU" i mirëfilltë. Për këto koncepte mund të lexoni më shumë këtu. Mënyra e zakonshme si zgjidhen këto situata është ose duke bashkëbiseduar me përdoruesin që ka bërë ndryshimin në faqen përkatëse të diskutimeve të artikullit për të arritur një marrëveshje, ose duke e ndryshuar vetë artikullin në mënyrën si mendoni se është më e drejtë. Në të dyja rastet përfundimi do të jetë pak a shumë i njëjtë pasi, edhe nëse e realizoni ndryshimin pa bashkëbiseduar me kënd, me shumë gjasë do t'ju komunikojë përdoruesi tjetër në faqen e diskutimeve për të zgjidhur mosmarrëveshjen. Në rastin konkret, duke qenë se janë vetëm 2 përdorues në artikullin në fjalë dhe një pjesë e diskutimit është ezauruar tashmë këtu, për të mos humbur kontekstin, po ndihmoj unë dhe po etiketoj përdoruesin @Ikranjani të hedhë një sy në situatën që është krijuar dhe mbase të japë këndvështrimin e tij për artikullin.
Shpresoj të kem ndihmuar sadopak në zgjidhjen e keqkuptimit.
Me respekt. - Klein Muçi (diskutimet) 28 prill 2022 03:50 (CEST)[reply]
Pershendetje Z. Klein,
Faleminderit shume shume per sqarimin. Nuk kam asnje ankese per Wiki, thjeshte te nderhyet ne menyre te pergjegjshme dhe profesionale. Por nuk ka asnje problem, vetem lutem te procedohet me miratimin e nderhyrjeve te reja qe kam bere, sipas protokollit gjithnje. Besoj edhe po te sqarohem me perdoruesin ikranjani, perseri me nderhyrje ne te ardhmen nuk kam garancine qe do ti qelloj te njejtit perdorues per t'u redaktuar, per kete gjyoj qe nuk ka vlere.
Ju falenderoj edhe njehere, 188.127.111.67 28 prill 2022 10:21 (CEST)[reply]
@Klein Muçi faleminderit per sqarimin! @Bora Doci jam perpjekur t'ju pergjigjem per pyetjet qe keni ngritur gjate gjithe kohes. Sic e permendi edhe Kleini, une jam vullnetare qe te ndihmoj perdorues te ndryshem te kuptojne si shkruhen artikuj ne Wikipedia. Po jua sjell edhe nje here ne vemendje te shikoni ate videon qe jua dergova para disa kohesh. Do ju ndihmoje shume si ta strukturoni artikullin sipas protokollit dhe shtyllave te Wikipedias. Gjithsesi, ju sugjeroj te lexoni kete artikull per te kuptuar si shkruhet artikulli i pare. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 28 prill 2022 16:09 (CEST)[reply]

@Bora Doci Pershendetje. Po jua perseris edhe une meqe e kam cekur shkarazi artikullin: e mira do te ishte te na vinit ne dispozicion referenca ku ta mbeshtesim gjithe ate lende. Respekte --Ikranjani (diskutimet) 2 maj 2022 15:04 (CEST)[reply]

Pyetje nga AvniSelmani nëpërmjet panelit të ndihmës (13 shkurt 2022 23:11)[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, tani e kam përgatitur aktivitetin tim artistik me informacione, për të qenë pjesë e Wikipedia-s. Ju lutem ku mund ta dërgoj? --AvniSelmani (diskutimet) 13 shkurt 2022 23:11 (CET)[reply]

Miredita @AvniSelmani! Kontributi ne Wikipedia dhe ne projektet e saj simotra eshte vullnetar. Wikipedia nuk ofron mundesi punesimi. Meqe ju jeni fotograf profesionist mund te merrni pjese ne garen 'Fotografia e Ushqimit Tradicional Shqiptar' ketu. Vyolltsa (diskutimet) 14 shkurt 2022 13:04 (CET)[reply]

Pyetje nga Gruajashqiptarenebotealbanianwomenworld nëpërmjet panelit të ndihmës (21 shkurt 2022 23:28)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje nuk e di por ka dicka qe nuk shkon mire Nuk me ruhen Faqet qe krijoj. Te lutem me udhezo Faleminderit. --Gruajashqiptarenebotealbanianwomenworld (diskutimet) 21 shkurt 2022 23:28 (CET)[reply]

Pyetje nga AvniSelmani nëpërmjet panelit të ndihmës (22 shkurt 2022 14:30)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje,

Ne faqen personale ju kam derguar disa informaciole per veprintarin dhe punen time profesionale,me qelim qe te jem pjese ne tekst Enciklopedik. pyetja ime eshte,a e kam derguar ne vendin e duhur? --AvniSelmani (diskutimet) 22 shkurt 2022 14:30 (CET)[reply]

Si jeni @AvniSelmani? A mund te thoni se ku i keni derguar informacionet per punen tuaj profesionale? Ketu eshte hapesira per te diskutuar rreth artikujve ne Wikipedia dhe projektet e ndryshme te Wiki-t. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 23 shkurt 2022 13:06 (CET)[reply]

Medalje[Redakto nëpërmjet kodit]

New Barnstar.png Medalje
Për punën e mirë që po bën në Wikipedia. Vazhdo kështu!

Gruajashqiptarenebotealbanianwomenworld (diskutimet) 22 shkurt 2022 21:18 (CET)[reply]

Pyetje nga AvniSelmani nëpërmjet panelit të ndihmës (23 shkurt 2022 17:39)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje,informacionet per punen tIme profesionale i kam derguar ne kolonen - Shto nje temé. Nese e kam gabuar ju lutem me tregoni ku mund ta dergoj, --AvniSelmani (diskutimet) 23 shkurt 2022 17:39 (CET)[reply]

Miredita @AvniSelmani! Meqe jeni fotograf mund te kontribuoni ne platformen Wikimedia Commons, projekt simoter i Wikipedia-s duke ngarkuar foto te ndryshme dhe per ta pasuruar artikujt e Wikipedia-s me foto. Per momentin mund te kontribuoni ne garen 'Fotografia e Ushqimit Tradicional Shqiptar'. Vyolltsa (diskutimet) 24 shkurt 2022 15:06 (CET)[reply]

Pyetje nga Altinakol nëpërmjet panelit të ndihmës (7 mars 2022 01:33)[Redakto nëpërmjet kodit]

pershendetje --Altinakol (diskutimet) 7 mars 2022 01:33 (CET)[reply]

Pyetje nga DigitalPlusWiki nëpërmjet panelit të ndihmës (13 mars 2022 21:24)[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello there, how can i add a person that need to ne added on wikipedia. --DigitalPlusWiki (diskutimet) 13 mars 2022 21:24 (CET)[reply]

Hi @DigitalPlusWiki! You mean you want to create an article for someone? To create an article on Wikipedia you should write about a person that is notable and use references 3 to 5 references that are reliable. For more info, read this help page. Thanks! Vyolltsa (diskutimet) 16 mars 2022 09:38 (CET)[reply]

Kontroll[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje!

Ky është një mesazh automatik i dërguar te të gjithë kontrolluesit shqipfolës që kanë qenë aktivë së fundmi. Aktualisht në listën e faqeve me ndryshime në pritje gjenden rreth 4000 faqe, disa prej tyre në pritje për më shumë se 1 viti. Kontrollimi i ndryshimeve në pritje është një nga përgjegjësitë bazë të çdo komuniteti Wiki kështu që ju ftojmë të ndihmoni ta zbrazim atë listë. Lista mund të gjendet këtu. - MediaWiki message delivery (diskutimet) 16 mars 2022 15:04 (CET)[reply]

Pyetje nga Arian Gashi nëpërmjet panelit të ndihmës (17 mars 2022 16:56)[Redakto nëpërmjet kodit]

A jeni femer --Arian Gashi (diskutimet) 17 mars 2022 16:56 (CET)[reply]

Pyetje nga Typical Albanian nëpërmjet panelit të ndihmës (18 mars 2022 21:00)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje shqipe!

Je kontrollues në Wikipedia? Kemi nevojë për ty! Ndihmo të ulet numri i ndryshimeve në pritje. Kjo mu paraqit. Desha te ndihmoj ne aprovimin/mosaprovimin e disa prej redaktimeve, si mund ta beje kete? Faleminderit paraprakisht --Typical Albanian (diskutimet) 18 mars 2022 21:00 (CET)[reply]

Përshëndetje @Typical Albanian! Që të bëhesh kontrollues komuniteti Wikipedia-n do t’ju japë priviligjet e kontrolluesit. Ndaj, për të qenë kontrollues në Wikipedia duhet të veprosh sipas disa rregullave ne kete link. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 25 mars 2022 13:48 (CET)[reply]

Pyetje nga Mi leximi te Kallëzuesi (23 mars 2022 18:45)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje. Desha te pyesja se si mund te hapim nje faqe te re Wiki? --Mi leximi (diskutimet) 23 mars 2022 18:45 (CET)[reply]

Përshëndetje @Mi leximi! Për të hapur një faqe të re në Wikipedia, si fillim kërkoni titullin e artikullit që shkruhet te kutia në krye të faqes djathtas. Do t'ju kërkohet të krijoni një artikull të ri, nëse nuk ekziston. Mbani mend se për të shkruar artikuj duhet që gjuha e artikullit të jetë faktike, e thjeshtë, nuk duhet të jetë gjykim rreth qëndrimeve, mendimeve apo integritetit të një personi apo një teme tjetër. Duhet të citoni burime të besueshme dhe të botuara që mbështesin drejtpërdrejt përmbajtjen e artikullit. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 25 mars 2022 14:03 (CET)[reply]

Artikujt[Redakto nëpërmjet kodit]

Përshëndetje, ju bëni përkthime mjaft të mira. A doni ta përktheni artikullin [[::en:Tahir Pasha (Egypt)]] në Tahir Pasha (Egjipt), en:Ringtonezilja, en:Zulfiqarzylfikari, en:Rıza Tevfik BölükbaşıRiza Tefik Bylykbashi, en:Anti-Turkish sentimentTurkofobia, en:Ijtihadixhtihadi dhe en:Hamza BeyHamza Beu?--2003:E6:2F07:B400:DD48:88D8:772B:5D85 30 mars 2022 15:46 (CEST)[reply]

Jo? 😢--2003:E6:2F49:3100:816C:8FEA:FEB1:1EA0 13 prill 2022 18:35 (CEST)[reply]

Pyetje nga Xhenet mehmeti te Johann Sebastian Bach (19 prill 2022 16:33)[Redakto nëpërmjet kodit]

Hello! Can you remove an n from the name of John Sebastian Bach please ? --Xhenet mehmeti (diskutimet) 19 prill 2022 16:33 (CEST)[reply]

Hi @Xhenet mehmeti! Po, une mund ta heq 'n', por nese e heq shkronjen 'n' duhet ta shkruaj emrin sipas sistemit fonetik te shqipes 'Johan Sebastian Bah' dhe jo 'Johan Sebastian Bach'. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 20 prill 2022 15:02 (CEST)[reply]

Pyetje nga Yugioh kartona shqip nëpërmjet panelit të ndihmës (4 maj 2022 18:40)[Redakto nëpërmjet kodit]

si te krijoj nje artikull nuk e di --Yugioh kartona shqip (diskutimet) 4 maj 2022 18:40 (CEST)[reply]

@Yugioh kartona shqip Mirëdita! Për të krijuar një faqe të re në Wikipedia, fillimisht kërkoni titullin e artikullit që shkruhet te kutia në krye të faqes djathtas. Nëse artikulli nuk ekziston, do t'ju kërkohet të krijoni një artikull të ri. Klikoni mbi tekstin (ku thuhet: krijoni artikull te ri) dhe do t'ju hapet dritarja për krijimin e artikullit. Dhe për të shkruar artikuj duhet që gjuha e artikullit të jetë faktike, e thjeshtë, nuk duhet të jetë gjykim rreth qëndrimeve, mendimeve apo integritetit të një personi apo një teme tjetër. Duhet të citoni burime të besueshme dhe të botuara që mbështesin drejtpërdrejt përmbajtjen e artikullit. Për më shumë ndihmë shihni videon. Faleminderit! Vyolltsa (diskutimet) 5 maj 2022 10:25 (CEST)[reply]

Pyetje nga Class rover nëpërmjet panelit të ndihmës (18 maj 2022 12:21)[Redakto nëpërmjet kodit]

Pershendetje si mund te rregulloj nje informacion? --Class rover (diskutimet) 18 maj 2022 12:21 (CEST)[reply]