Pikal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Merge-arrows.svg
Ndihmoni që kjo pjesë dhe pjesa Pikala të bashkohen në një artikull të vetëm. {{{2}}}


Pikal
Fshat
Administrimi
Shteti Flamuri Mali i Zi
Komuna Podgoricë
Demografia
Popullsia 119 banorë

Pikali, (malazezisht: Пикаљ), është vendbanim në komunëne PodgoricësMal të Zi.

Gjeografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ky vednbanim është i banuar krejtësisht nga popullata shqiptare. Nga 189 banorë sa kishte në vitin 1991 ka rënë në 119 banorë në vitin 2003.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

sq:Pikala