Rautjärvi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rautjärvi
Rautjärven kunta
Komunë
noform
Kisha Simpele në Rautjärvi
Stema_figura
Vendndodhja
Rautjärvi is located in Finlanda
Rautjärvi
Rautjärvi
Vendndodhja e Rautjärvi në Finlandë

Koordinatat: 61°26′V 29°21′L / 61.433°V 29.350°L / 61.433; 29.350

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Jugore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Harri Anttila
Të dhëna të tjera
Themelimi 1871
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.rautjarvi.fi


Rautjärvi (Rautjärven kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]