Parikkala

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Parikkala
Parikkalan kunta
Komunë
noform
Kisha Saari
Stema_figura
Vendndodhja
Parikkala is located in Finlanda
Parikkala
Parikkala
Vendndodhja e Parikkala në Finlandë

Koordinatat: 61°33′V 29°30′L / 61.550°V 29.500°L / 61.550; 29.500

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Jugore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Alpo Kosunen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1635
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.parikkala.fi


Parikkala (finlandisht: Parikkalan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]