Lemi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lemi
Lemin kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lemi is located in Finlanda
Lemi
Lemi
Vendndodhja e Lemi në Finlandë

Koordinatat: 61°3.7′V 27°48.3′L / 61.0617°V 27.8050°L / 61.0617; 27.8050

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Jugore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Simo Luukkanen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1688
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.lemi.fi


Lemi (finlandisht: Lemin kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]