Savitaipale

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Savitaipale
Savitaipaleen kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Savitaipale is located in Finlanda
Savitaipale
Savitaipale
Vendndodhja e Savitaipale në Finlandë

Koordinatat: 61°12′V 27°41′L / 61.200°V 27.683°L / 61.200; 27.683

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Jugore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Tapio Iso-Mustajärvi
Të dhëna të tjera
Themelimi 1639
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.savitaipale.fi


Savitaipale (finlandisht: Savitaipaleen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]