Komunat e Karelias Jugore

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

9 komunat e Karelias JugoreFinlandë janë të ndara në pesë nën-rajone:

Nën-rajoni Lappeenranta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Nën-rajoni Imatra[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Komunat e Karelias Jugore – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale