Ruokolahti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ruokolahti
Ruokolahden kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Ruokolahti is located in Finlanda
Ruokolahti
Ruokolahti
Vendndodhja e Ruokolahti në Finlandë

Koordinatat: 61°17.5′V 28°49′L / 61.2917°V 28.817°L / 61.2917; 28.817

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Karelia Jugore
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Antti Pätilä
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.ruokolahti.fi


Ruokolahti (finlandisht: Ruokolahden kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Karelia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]