Jump to content

Rebelët (telenovelë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Rebelët
Rebelët
Rebelde Way
GjiniaSerial
Krijuar ngaCris Morena
Martin Mariani
LuajnëGrupi Erreway
kompozitori i muzikës hapëseRebelët – Para cosas buenas
ShtetiArgjentina Argjentina
Gjuha në prodhimin origjinalSpanjisht
Nr. i episodeve316 (139 S1+177 S2)
Prodhimi
Kohëzgjatja45
Kompania e prodhimitAzul TV
Transmetimi
Transmetimi origjinal20 maj 2003

Rebelët (origj. Rebelde) është një telenovelë argjentinase, prodhuar nga Azul TV me regjisor Cris Morena dhe Martin Mariani. Për herë të parë u transmetua nga Televisa dhe Univision20042006. Në televizionet shqip kjo telenovele eshte transmetuar ne kanalin kosovar KTV dhe ate shqiptar Zjarr TV.

Rolet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Aktorë Personazhet
Luisana Lopilato Mía Koluçi
Camila Bordonaba Marisa Pía Spirito/Andrade
Benjamín Rojas Pablo Bustamante
Felipe Colombo Manuel Aguirre
Diego Mesaglio Guido Lassen
Micaela Vázquez Pilar Dunof
Jorge Maggio Tomás Eskura
Diego García Markos Aguilar
Georgina Mollo (2002) Luna Fernándes
Guillermo Santa Cruz (2002) Nikolas "Niko" Provansa
Jazmín Beccar Varela Luhán Linares
Victoria Maurette Victoria "Viko" Pas
Ángeles Balbiani Felisitas "Feli" Mitre
Mariana Seligmann Laura Arregui (2003)
Francisco Bass Francisco "Fran" Blanko (2003)
Inés Palombo Sol Rivarola (2003)
Piru Sáez Roko Fuentes Echagüe (2003)
Mariano Bertolini Havier Alanis (2003)
María Fernanda Neil Fernanda Peralta Ramos/Byron
Belén Scalella Belén Menendez Pacheco
Diego Child Diego Urkola
Lis Moreno Dolores "Lola" Arregui (2003)
Catherine Fulop Sonia Rej
Martin Seefeld Franko Koluçi
Boy Olmi Sergio Bustamante
Arturo Bonin Marsel Dunoff
Fernán Mirás Santiago Mansilla(2002)
Sandra Ortiz Sandra Fernández (2002)
Pablo Heredia Blas Heredia/Rikardo Faras
Hilda Bernard Hilda Akosta
Miguel Ángel Cerutti Oktavio/Martín Andrade

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]