Renato Hyshmeri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Renato Hyshmeri
Të dhënat personale
Emri i plotëRenato Hyshmeri
Data e lindjes (1989-03-04) 4 Mars 1989 (31 vjeç)
Vendi i lindjesElbasan, Shqipëri
Gjatësia1,79 m (5 ft 10 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKF Tirana
Numri9
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2011KF Elbasani97(9)
2011–2013Teuta Durrës44(4)
2013–2014Partizani Tirana25(4)
2014–KF Tirana14(1)
Ekipi kombëtar
2007–2009Shqipëria U–196(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 29 janar 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 29 janar 2015

Renato Hyshmeri (lindur më 4 Mars 1989Elbasan) është një futbollistë shqiptar i cili luan me klubin shqiptar KF TiranaKategorinë Superiore si mesfushor [1][2][3].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ UEFA
  2. ^ Footballdatabase
  3. ^ Soccerway