Veteli

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Veteli
Vetelin kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Veteli is located in Finlanda
Veteli
Veteli
Vendndodhja e Veteli në Finlandë

Koordinatat: 63°28.5′V 23°47.5′L / 63.4750°V 23.7917°L / 63.4750; 23.7917

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Liisa Veiskola
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.veteli.fi

Veteli ( Vetelin kunta ), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]