Perho

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Perho
Perhon kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Perho is located in Finlanda
Perho
Perho
Vendndodhja e Perho në Finlandë

Koordinatat: 63°13′V 24°25′L / 63.217°V 24.417°L / 63.217; 24.417

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Ari Kinnunen
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.perho.com


Perho (finlandisht: Perhon kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]