Kokkola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kokkola
Qytet
Vendndodhja
Kokkola is located in Finlanda
Kokkola
Kokkola

Koordinatat: 63°50.2′V 23°8′L / 63.8367°V 23.133°L / 63.8367; 23.133

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Antti Isotalus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2,730.81 [1] km2
Dendësia 32.84 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3


Kokkola (finlandisht: Kokkolan kaupunki suedisht: Karleby stad), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Kokkola – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale