Jump to content

Ostrobothnia Qendrore

Coordinates: 63°30′N 24°15′E / 63.500°N 24.250°E / 63.500; 24.250
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ostrobothnia Qendrore
Keski-Pohjanmaan maakunta
Mellersta Österbottens landskap
Stema zyrtare e Ostrobothnia Qendrore
Location of Ostrobothnia Qendrore
Popullsia
 • Gjithsej68.677
Faqja zyrtarekeski-pohjanmaa.fi

Ostrobothnia Qendrore (finlandisht: Keski-Pohjanmaa; suedisht: Mellersta Österbotten) është një rajonFinlandë. Ky rajon kufizohet me Ostrobothnia, Ostrobothnia Veriore, Finlanda Qendrore, Ostrobothnia Jugore.

Komunat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


Gjithsej janë tetë komuna në Ostrobothnia-n Qendrore. Qytetet dhe qytezat janë të shënuara me shkronja të theksuara.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

63°30′N 24°15′E / 63.500°N 24.250°E / 63.500; 24.250