Halsua

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Halsua
Halsuan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Halsua is located in Finlanda
Halsua
Halsua
Vendndodhja e Halsua në Finlandë

Koordinatat: 63°27.8′V 24°10′L / 63.4633°V 24.167°L / 63.4633; 24.167

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ostrobothnia Qendrore
Provinca Finlanda Perëndimore
Kryetari i komunës Kalevi Lindfors
Të dhëna të tjera
Themelimi 1868
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.halsua.fi

Halsua (finlandisht: Halsuan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Halsua – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale