Auch

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Auch
Komunë
noform
Pamje nga Auch
Stema_figura
Vendndodhja
Auch is located in Franca
Auch
Auch
43°38′47″V 0°35′08″L / 43.6465°V 0.5855°L / 43.6465; 0.5855Koordinatat: 43°38′47″V 0°35′08″L / 43.6465°V 0.5855°L / 43.6465; 0.5855
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Auch
Ndërbashkësia Grand Auch
Kryetari Franck Montaugé
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 72.48 km2
Lartësia 166 m (m.n.d.)
Popullsia 23173 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32000
INSEE 32013


Auch është një komunëFrancë. Auch bën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 23173 banorë dhe sipërfaqe 72.48 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Auch – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale