Kantoni Vézelay

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Canton de Vézelay)
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Vézelay
Canton de Vézelay
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Avallon
Kryeqëndra Vézelay
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 256 km2
Popullsia 4.277 banorë 1999
Dendësia 16,71 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8935

Kantoni Vézelay (frëngjisht: Canton de Vézelay) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vézelay. Ka sipërfaqe 256km2 dhe popullsi 4277 banorë.

Administrimi[redakto | përpunoni burim]

Përbërja aktuale[redakto | përpunoni burim]

Kantoni Vézelay aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[redakto | përpunoni burim]

Demografia[redakto | përpunoni burim]

Shiko edhe[redakto | përpunoni burim]

Referime[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]