Kantoni Quarré-les-Tombes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Quarré-les-Tombes
Canton de Quarré-les-Tombes
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Avallon
Kryeqëndra Quarré-les-Tombes
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 166,18 km2
Popullsia 227 banorë 1999
Dendësia 1,37 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8923

Kantoni Quarré-les-Tombes (frëngjisht: Canton de Quarré-les-Tombes) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Quarré-les-Tombes. Ka sipërfaqe 166.18km2 dhe popullsi 227 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Quarré-les-Tombes aktualisht përbëhet nga 7 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Dominique Hudry

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]