Kantoni Sens-Sud-Est

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kantoni Sens-Sud-Est
Sens-Sud-Est
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Sens
Kryeqëndra Sens
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 17.779 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8940

Kantoni Sens-Sud-Est (frëngjisht: Canton de Sens-Sud-Est) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Sens. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 17779 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Sens-Sud-Est aktualisht përbëhet nga 9 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Alain Ladrange (PCF)

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]