Kantoni Villeneuve-l'Archevêque

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Villeneuve-l'Archevêque
Canton de Villeneuve-l'Archevêque
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Sens
Kryeqëndra Villeneuve-l'Archevêque
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 6.181 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8936

Kantoni Villeneuve-l'Archevêque (frëngjisht: Canton de Villeneuve-l'Archevêque) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Villeneuve-l'Archevêque. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6181 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Villeneuve-l'Archevêque aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2008-2014 - Jean Pingal

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]