Kantoni Vermenton

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Vermenton
Canton de Vermenton
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Auxerre
Kryeqëndra Vermenton
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 5.002 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8934

Kantoni Vermenton (frëngjisht: Canton de Vermenton) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Vermenton. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 5002 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Vermenton aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • 2011-2014 - Jean-Marie Rolland

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]