Kantoni Saint-Sauveur-en-Puisaye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search


Kantoni Saint-Sauveur-en-Puisaye
Canton de Saint-Sauveur-en-Puisaye
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Yonne
Arrondissement Auxerre
Kryeqëndra Saint-Sauveur-en-Puisaye
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 270,94 km2
Popullsia 4.559 banorë 1999
Dendësia 16,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 8927

Kantoni Saint-Sauveur-en-Puisaye (frëngjisht: Canton de Saint-Sauveur-en-Puisaye) është një kantondepartamentin Yonne, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Saint-Sauveur-en-Puisaye. Ka sipërfaqe 270.94km2 dhe popullsi 4559 banorë.

Administrimi[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Përbërja aktuale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kantoni Saint-Sauveur-en-Puisaye aktualisht përbëhet nga 10 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]