Daniel Xhafaj

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Daniel Xhafaj
Të dhënat personale
Emri i plotëDaniel Xhafaj
Data e lindjes (1977-03-08) 8 Mars 1977 (43 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëri
Gjatësia1,87 m (6 ft 2 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualDinamo Tirana
Karriera në rini
1992–1995Flamurtari Vlorë
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1995–1999Flamurtari Vlorë70(17)
2000–2003Dinamo Tirana63(23)
2000Bylis Ballsh (huazim)12(8)
2003–2004Flamurtari Vlorë20(4)
2003–2005Teuta Durrës58(42)
2005–2006Neuchâtel Xamax21(3)
2005–2006KF Elbasani2(0)
2006–2007Teuta Durrës31(20)
2007–2009KF Tirana61(18)
2009–2010Besa Kavajë32(18)
2010–2011Flamurtari Vlorë31(19)
2011–2012Skënderbeu Korçë24(11)
2012–2014Teuta Durrës23(10)
2015–Dinamo Tirana3(0)
Ekipi kombëtar
2005–2008Shqipëria3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 27 Maj 2015.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 27 Maj 2015

Daniel Xhafaj (lindur më 8 Mars 1977) është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Dinamo TiranaKategorinë e Parë si sulmues. Ai ndër vite është i njohur për aftësitë e tij të shënimit duke qënë golashënuesi i dytë më i mirë i të gjitha kohërave në Kategorinë Superiore me 205 gola, vetëm 3 gola larg Vioresin Sinanit. Ai gjithashtu është thirrur dhe nga kombëtarja shqiptare ku ka zhvilluar tre paraqitje.

Trofe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Klube[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Dinamo Tirana
Teuta Durres
KF Tirana
Besa Kavaje
Flamurtari Vlore
Skënderbeu Korce

Individual[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Golashënuesi më i mirë në Kategorinë Superiore (2): 2009–10, 2010–11

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]