Franklin D. Roosevelt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Franklin D. Roosevelt 1933

Franklin Delano Roosevelt lindi më 30 janar 1882Hyde Park, New York; vdiq më 12 prill 1945Warm Springs, Georgia. Ishte president prej vitit 1933 deri pasi ndërroi jetë në vitin 1945. Ishte President Demokrat dhe marrës i çmimit Nobel PresidentShBA.