Warren G. Harding

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Warren G. Harding

Warren Gamaliel Harding lindi më 2 nëntor 1865Blooming Grove, Ohio; vdiq më 2 gusht 1923San Francisco, Kalifornia. Ishte një politikan amerikan dhe i 29-ti. President të ShBA, prej 1921 deri 1923. Ai ishte republikan nga ShBA të Ohio.