William Henry Harrison

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
William Henry Harrison

William Henry Harrison lindi më 9 shkurt 1773Berkeley Plantation, Virginia; vdiq më 4 prill 1841Washington D.C.. Ishte një gjeneral amerikan dhe i 9-ti. President të ShBA 1841.

Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.