Hartola

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Hartola
Hartolan kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Hartola is located in Finlanda
Hartola
Hartola
Vendndodhja e Hartola në Finlandë

Koordinatat: 61°35′V 26°1′L / 61.583°V 26.017°L / 61.583; 26.017

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Päijänne Tavastia
Kryetari i komunës Raija Peltonen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 675.38[1] km2
Popullsia 3053[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1784
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.hartola.fi

Hartola (finlandisht: Hartolan kunta), është një komunëFinlandë. Është pjesë e rajonit Päijänne Tavastia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Hartola – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale