Padasjoki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Padasjoki
Padasjoen kunta
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Padasjoki is located in Finlanda
Padasjoki
Padasjoki
Vendndodhja e Padasjoki në Finlandë

Koordinatat: 61°21′V 25°16.5′L / 61.350°V 25.2750°L / 61.350; 25.2750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Päijänne Tavastia
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Heikki Jaakkola
Të dhëna të tjera
Themelimi 1442
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.padasjoki.fi


Padasjoki (finlandisht: Padasjoen kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Päijänne Tavastia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]