Kärkölä

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kärkölä
Kärkölän kunta
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Kärkölä is located in Finlanda
Kärkölä
Kärkölä
Vendndodhja e Kärkölä në Finlandë

Koordinatat: 60°52′V 25°16.5′L / 60.867°V 25.2750°L / 60.867; 25.2750

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Päijänne Tavastia
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Seppo Huldén
Të dhëna të tjera
Themelimi 1865
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.karkola.fi

Kärkölä (finlandisht: Kärkölän kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Päijänne Tavastia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]