Jokioinen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jokioinen
Jokioisten kunta
Komunë
noform
Kulla e këmbanës së Jokioinen Estates në verë 2006
Stema_figura
Vendndodhja
Jokioinen is located in Finlanda
Jokioinen
Jokioinen
Vendndodhja e Jokioinen në Finlandë

Koordinatat: 60°48′V 23°29′L / 60.800°V 23.483°L / 60.800; 23.483

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Tavastia Proper
Provinca Finlanda Jugore
Kryetari i komunës Jarmo Määttä
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 181.95 km2[1] km2
Popullsia 5,508[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1873
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.jokioinen.fi

Jokioinen (Jokioisten kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Jugore, dhe është pjesë e rajonit Tavastia Proper.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jokioinen – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Stampa:WWT